Beko Bulaşık Makinesi için Bakım Önerileri

En zorlu yemek artıklarını bile bulaşık makinesi ile kolaylıkla temizlemekteyiz. Ayrıca bulaşık makinesi normal yıkamaya göre çok daha tasarruflu ve hijyenik olmaktadır. Ancak makineler bu zorlu yemek artıklarını temizlerken bazı sorunlar ile karşılaşabilmektedir. Bunlardan birisi de gider kısmının tıkanmasıdır. Makinelerin her zaman düzenli bakıma ihtiyacı bulunmaktadır. Bu her makinede geçerli olmakla birlikte, bakım yapılmaması halinde bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Beko bulaşık makinesi için bakım önerileri konusunu inceleyerek sizler de makinenizin bozulmaması için çeşitli bakımları yaptırabilirsiniz.

Evde Bulaşık Makinesi Bakımı
Herhangi bir teknik servise ihtiyaç duymadan evde kolayca yapabileceğiniz bulaşık makinesi bakım yöntemleri bulunmaktadır.

Dış Temizlik
İlk olarak temizliğe dışardan başlamanız yeterli olacaktır. Cihazınızı elektrikten çekin ve musluk kısmını da çıkarın. Daha sonra dışındaki parçalar olmak üzere düğmeler de dahil hafif nemli bir bez ile temizleyin. Ayrıca dışına koruma yaptırmanız da makinenizin zarar görmesini engelleyecektir.

İç Temizlik
Makineler için bakım ise bu kısımda başlamaktadır. Bilindiği üzere deterjan kısmı, yıkama kısmı ve gider kısmı burada bulunmaktadır. Yapmanız gerekenler ise şu şekildedir;

-İlk olarak deterjan koyulan kısmı açın ve içini güzelce temizleyin. Önceki yıkamalardan dolayı bulaşık deterjanı artıkları bulunmaktadır. Alınmaması durumunda makinenin zamanla zarar görmesine neden olacaktır.

-Daha sonra makinenin alt kısmında bulunan gider kısmını açın. Burası geniş bir çıkış kısmı ve filtre ile kapatılmıştır. Filtreyi çıkartın ve güzelce suyun altında yıkayın. En fazla problem bu filtrenin tıkanmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Filtreyi de temizledikten sonra tekrar yerine takabiliriz.

-Üçüncü aşamada ise makinenin kör noktalarını bez ile temizlemeye çalışın. Deterjan artıklarının kalmasına izin vermeyin.

Temizleme işlemini yaptıktan sonra son olarak markette bulunan makine temizleme alın ve sadece o deterjan ile boş çalıştırın. Bakımı tamamlamış olacaksınız.

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com